Tieto stranky su archiv 2000-2004, pouzite aktualne stranky www.wrx.sk

home > ručné rádiostanice
ručné rádiostanice
Tait Orca 5000
Doplnky
Šifrovanie
Bezpečnosť
Dokumentácia

Nové, skutočne bezpečné rádiostanice


Pre úplnú bezpečnosť prevádzky na rizikových pracoviskách boli uvedené na trh nové - skutočne bezpečné - intrinsically safe - ručné rádiostanice s jednotným označením "IS". IS rádiostanice sú založené na sérií ručných rádiostaníc Tait Orca 5000 Series.


IS verzie, ako aj séria ručných rádiostaníc Tait Orca 5000, sú produkované ako konvenčné a trunkové rádiostanice.

Rádiostanice spĺňajú prísne medzinárodné bezpečnostné normy do výbušného prostredia o čom svedčí aj Factory Mutual (FM) oficiálne schválenie - prehlásenie o zhode. Nová séria Tait Orca 5000 do výbušného prostredia je klasifikovaná ako "IS" (Intrinsically Safe) a "NI" (Non-Incendive). Rádiostanice je možné využívať na takých rizikovách pracoviskách, kde iné rádiostanice by mohli spôsobiť elektrický výboj, čo by mohlo spôsobiť výbuch. Jedná sa hlavne o olejárske, naftárske a chemické spoločnosti. Prezrite si aktuálny certifikát - FM Certificate of Compliance.

IS verzie sú navrhnuté tak, aby taktiež spĺňali normu IP54 (odolnosť voči prachu a vode). Aby aj v náročných podmienkach bol umožnený komfort užívania, doplnky k IS rádiostaniciam taktiež spĺňajú prísne bezpečnostné normy.

Pri výrobe IS verzií sú vynechané všetky súčastky a spoje, ktoré by mohli spôsobiť za určitých podmienok výbuch.


viac informácií ...
Neprehliadnite

Ukončenie produkcie rádiostaníc E Series