Tieto stranky su archiv 2000-2004, pouzite aktualne stranky www.wrx.sk

home > mobilné rádiostanice > TM8000 > TM8200 modelová rada
mobilné rádiostanice
TM8000
Prehľad
Špecifikácie
Doplnky
Servis
Support
Prehlásenia zhody
T2000
Šifrovanie
Dokumentácia

TM8200TM8200 je vysoko-kvalitná rada vozidlových rádiostaníc, ktorá ponúka komplexné rádiové riešenie pre veľké množstvo užívateľských aplikácií.


Prvá rádiostanica z novej rady TM8200 je konvenčná rádiostanica TM8250 (na obrázku), ktorá ponúka nastaviteľný výkon do 25W, 1500 komunikačných kanálov a veľký, prehľadný LCD displej.

Rada TM8200 je predovšetkým určená pre užívateľské aplikácie, kde je požadované rozšírené užívateľské rozhranie - viac ovládacích funkcií, väčší komfort užívania, ktoré hlavne využijú bezpečnostné, alebo záchranné služby. Celá rada je založená na veľmi vyspelej flexibilnej platforme, ktorá podporuje veľké množstvo konvenčných signalizačných formátov:

* CTCSS & DCS
* Plnohodnotné vlastnosti selektívneho volania ( Full Selective calling)
* DTMF
* Single in-band tone.

Naviac rádiostanice z rady TM8200 podporujú do 300 Scanning alebo tzv. Voting skupín. Toto je umožnené vďaka výnimočne rýchlemu času spracovania veľkého počtu komunikačných kanálov. Rýchly čas spracovania umožní vybrať najvhodnejší kanál s najsilnejším signálom za veľmi krátky čas.


TM8200 užívateľské rozhranie

Alfanumerická ovládacia hlava ma zabudovaný LCD displej, ktorý zobrazuje pomocou Menu funckie rádiostanice. Vybrané a zvolené funkcie sú aktívne zobrazené. Samozrejmosťou je zobrazenie signálu, zvolený kanál, hovorová skupina, alebo zobrazenie zóny v ktorej sa nachádzate.

Vstup do funkcií rádiostanice sa uskutočňuje pomocou tlačidiel pre ovládanie Menu. Štruktúra Menu je logicky a prehľadne usporiadaná. Rada TM8200 ma možnosť odnímania ovládacej hlavy (na obrázku), čo umožní montáž tela rádiostanice mimo kabíny vozidla (napr. do batožinového priestoru). Samozrejmosťou je štandard IP54.

Rada TM8200 má zabudovaný 3W reproduktor, je dostupný tlačidlový mikrofón pre uskutočnenie viacerých možností spojenia.

TM8200 aplikácie

Model TM8250 z rady TM8200 je určený pre široké uplatnenie v konvenčných rádiových systémoch, kde je požadovaná vysoká kvalita prevedenia a zrozumiteľnosť ovládania pre užívateľov. Je navrhnutá pre veľké množstvo aplikácií v oblasti verejnej ochrany - pre záchranárov, policajné zložky, v oblasti transportu - prepravné spoločnosti.

Rádiostanicu môžte použiť ako dispečérsku stanicu, ktorá bude zobrazovať na displeji napríklad prechod zariadení na záložný zdroj, zobrazí identifikáciu volajúceho účastníka, alebo zobrazí a príjme núdzové volanie. Tak ako celú sériu TM8000, môžte rádiostanicu TM8250 využiť ako komunikačný prostriedok pre vodiča autobusu, nákladného auta, trolejbusu, ... .

Pre zabezpečenie bezpečnosti komunikácie pri Vašich obchodných aktivitách, môžte využiť vstavaný hlasovo inverzný Scrambler (šifrovač hovoru), ktorý zabráni odpočúvaniu vášho hovoru

Ďalšie informácie

TM8100 stanice
Odolná konštrukcia
Vysokorýchlostný prenos dát (High Speed Data)
Ľahká integrácia
Signalizácia
Podpora AVL Software